Achitex Group
Achitex Minerva Grup, daha sürdürülebilir, yenilikçi, yüksek kaliteli bir tekstil endüstrisinin sınırlarını yeniden çizmek adına müşterileri, çalışanları ve çözüm ortakları için güvenilir bir ortak olmayı hedeflemektedir.

Achitex Minerva hedefine; her bir projesini tutku ile yöneterek, ürün kalitesi, zengin teknik ve ticari bilgi birikimi ve Ar-Ge yatırımları ile ilerlemektedir.

Grup, özverili çalışan personelleriyle bugün olduğu konuma gelirken, attığı her adım ile orijinal kimliğini koruyarak benzersiz bir değer ortaya koymuştur.

Achitex Minerva Kimya LTD. STI.
(Turkey)

Achitex Minerva Kimya, 1 Ekim 2011 tarihinde Lamberti S.p.A.'nın Türkiye'de faaliyet gösteren tekstil kolunun Achitex Minerva S.p.A. tarafından satın alınmasıyla doğdu.

Satın alma, baskı için yardımcı maddeler, macunlar ve pigmentler, birincil ve ikincil eğirme yağları, yapıştırma için kimyasal ürünler, boyama, ön terbiye ve tekstil terbiyesi için yardımcı maddelerin üretimini ve pazarlamasını kapsıyordu.

Merkez ofisi İstanbul'da olup, yaklaşık 30 kişilik bir iş gücü ile üretim, laboratuvarlar (araştırma ve geliştirme, uygulama) ile ticari ve idari hizmetleri bir araya getirmektedir.

ACHITEX MINERVA KIMYA LTD. STI.
Osmangazi Mahallesi 3113 Sokak
No:4/1 Esenyurt
34522 Istanbul
TURKEY
+90 212 6894222

Achitex Minerva S.p.A. (Italy) - Headquarters

Achitex Minerva S.p.A.  1 Ocak 2010 tarihinde,  1981’den beri tekstil sektöründe yardımcı kimyasalların üretimi ve satışı faaliyetlerini gösteren Achitex ile 1948’dan beri baskı kimyasalları sektöründe pigment dispersiyonları, kullanıma hazır patlar ve yardımcı kimyasallar üretimi yapan Minerva’nın birleşmesiyle doğar. 

Achitex Minerva'nın mevcut ürün yelpazesi, farklı tekstil uygulamaları için 1200’den fazla üründen oluşmaktadır. İplik ve elyaf yağlarından apre malzemelerine, metraj baskıdan parça baskıya ve tekstil dışı endüstriyel sektörler için,  yapı sektörü ürünleri (inşaat malzemelerinin korunması ve yenilenmesi), masura tutkalları, cam elyafı ürünleri,  su bazlı boyalar, yapışkan bantlar, aşındırıcı lifler ve fleksografi için pigment dispersiyonları ve çok daha fazlası..

ACHITEX MINERVA S.P.A.
Via degli Artigiani, 6
26010 Vaiano Cremasco (CR)
ITALY
+39 0373 279711

Achitex Minerva France S.A.S.U. (France)

Sicolor was founded in 1951 as a small distribution company specializing in the wholesale of chemicals and dyes for the textile and paper industry. At the end of the sixties it became distributor of the products of the company Minerva S.p.A.

In 2005 Sicolor was integrated into the Italian Achitex Minerva Group which allowed it to diversify into other sectors. Today the company covers the textile, paper and construction sectors, with the aim of consolidating its presence on the markets and broadening its horizons towards new sectors.

In January 2018 the Sicolor name was changed to Achitex Minerva France S.A.S.U.

The head office is located in Rixheim and brings together laboratories (research and development, application) and commercial and administrative services, with a workforce of 10 people.

ACHITEX MINERVA FRANCE S.A.S.
6H rue Robert Schuman
68170 Rixheim
FRANCE
+33 389461062

Achitex Minerva Portugal, unipessoal, LDA
(Portugal)

Achitex Minerva Portugal, unipessoal, LDA was born from the acquisition of the company Rui Cardoso & C LDA by Minerva S.p.A. in 1998, under the name of Minercor LDA.

The company, manufacturer of textile dyes, becomes the exclusive representative in Portugal of Minerva S.p.A. until 2006, when it joined the Achitex Minerva Group and expanded its business, investing in the screen printing, footwear and automotive sectors.

Since 2014 Achitex Minerva Portugal, unipessoal, LDA

ACHITEX MINERVA PORTUGAL, UNIPESSOAL, LDA
R. Alexandre Magalhães 125
Z. Ind. Da Maia - Sector X
4475-251 Barca - Maia - PORTUGAL
+351 22 944 4400

Achitex Minerva S.L. (Spain)

Achitex Minerva S.L. was founded in 1982, with the name of Minerva Color S.L, for the manufacture, distribution and marketing of Minerva products on the markets of Spain and Latin America.

In 2006 it became part of the Achitex Minerva Group and expanded its presence in the market by investing in products for the detergent industry and for the water-based paint industry.

In October 2013 the name changed in Achitex Minerva S.L.

ACHITEX MINERVA S.L.
C/Jacinto Verdaguer 274
Apartado de corr.108
08620 Sant Vicenç Dels Horts
SPAIN
+34 936724927

Achitex Minerva Polska SP. Z O.O. (Poland)

The company PTH MIKRONET S.A. was born in 1988 in Bielsko-Biała, as an importer of computer hardware for the Polish market.

In 1990, due to the strong Polish textile tradition, he started dealing with chemical products for the textile industry and in 1999 he bought and restructured the headquarters in Łódź, now the company's registered office.

In July 2017 it became part of the Achitex Minerva Group and today distributes its chemical products for the textile industry.

In July 2018 it became Achitex Minerva Polska SP. ZOO.

ACHITEX MINERVA POLSKA SP. Z O.O.
93- 134 Łódź
ul. Płocka 3/5
POLAND
+48 426831974

Achitex Minerva Colombia LTD (Colombia)

Achitex Minerva Colombia LTD in Bogotà was born on 1 July 2019, through the acquisition of the corporate assets of the already existing company Minerva Color Colombiana LTDA.

Through this acquisition, which also involved the production plants, the company plays a primary role in the territory as a manufacturer and supplier of printing products, pigments and textile auxiliaries, destined for the local and adjacent market.

Achitex Minerva Colombia LTD is another important step that allows the Group to reduce delivery times and provide quick responses to customer needs.

ACHITEX MINERVA COLOMBIA SAS
Calle 23 No. 116-31 Bodega 35
Parque Industrial Puerto Central
Bogotá - COLOMBIA
+571 390 63 52

Achitex Minerva Chemical (PTY) LTD
(South Africa)

Achitex Minerva Chemical was born on 1 October 2011 from the acquisition by Achitex Minerva S.p.A. of the textile branch of Lamberti S.p.A. active in South Africa.

The acquisition allowed the Achitex Minerva Group to further improve the service offered to its customers and its efficiency in all commercial and production phases.

ACHITEX MINERVA CHEMICAL (PTY) LTD
Admiralty Park, 95-97 Kyalami Drive
750 Killarney Gardens Western Cape
SOUTH AFRICA
+27 021 557 1210

Deðerlerimiz

Müşteri Memnuniyeti

Rekabetçi pazar koşullarında müşterilerimiz gelişmemize en çok katkı sağlayan partnerlerimizdir. Zorlu görevleri başarmak için en büyük teşvik edici faktör, müşteri memnuniyetini sağlamaktır.

Kalite

Achitex Minerva detaylara verdiği önemle, ortaya koyduğu temel ilkelerinden biri; tüm üretim sürecini titiz bir şekilde analiz etme ve sürekli iyileştirme için araştırma yapmaktır.

Tutku ve İlgi

Achitex Minerva, en yenilikçi fikirleri, tutkuyla ortaya çıkarmış, ilgi ve esneklikle hayata geçirmiştir. Zorluklara meydan okumak için duyduğu heyecan, Achitex Minerva' nın büyümesindeki en temel etkendir.

Sürdürülebilir Büyüme

Yarının dünyası bugünün eylemleriyle inşa edilir. Grubun sürdürülebilirlik politikası, gelecek nesiller için çevrenin ve doğal kaynakların korunmasına ve hepimizin refahı için Grup içindeki herkesin etkin rol oynamasına dayanır.

ACHITEX MINERVA GRUP
TARİHİ

Grup, 2006 yılında iki büyük, köklü tekstil şirketi olan Minerva S.p.A. (1948) ve Achitex S.r.l (1981)'in kendi bilgi birikimlerini ve ürün gruplarını tek bir organizasyonda birleştirmesiyle doğmuştur.

Giderek büyüyen rekabetçi bir pazar ve dış pazarlara erişim ihtiyacı, ana şirketin ufkunu genişletmiş ve şirket satın almalarla büyüyerek bugün, uluslar arası iyi yapılanmış bir Grup firması haline gelmiştir.

Achitex Minerva; İtalya, Fransa, Polonya, Portekiz, İspanya, Türkiye, Güney Afrika ve Kolombiya olmak üzere 8 ülke ve 4 kıtada doğrudan kendi şirketleri ile mevcut olup, konsolide edilmiş bir distribütör ve işbirlikçi ağı sayesinde, dünya genelinde ürün ve teknik destek sağlamaktadır.

1948
MINERVA S.P.A.'nın KURULUŞU
Minerva S.p.A., başta su bazlı pigment dispersiyonlar olmak üzere pigment tekstil baskılar için kimyasal ürünlerin üretimi ve satışı amacıyla Milano'da kurulmuştur.
1981
ACHITEX S.R.L. KURULUŞU
A.chi.tex S.r.l. , tekstil yardımcılar, cam elyafı ve kağıt masura kimyasalları üretimi ve satışını yapmak amacıyla Pianengo'da kurulmuştur.
1986
ŞİRKET MERKEZİ
A.Chi.Tex S.r.l., Kuzey İtalya'nın merkezine yaklaşık 40 km uzaklıktaki Cremona iline bağlı Vaiano Cremasco bölgesinde yeni bir fabrika kurmuş ve şirket merkezini de buraya taşımıştır.
1987
TESİSLEŞME
Tüm Achitex S.r.l. binası yeni üretim tesislerine uyumlu bir şekilde genişletilmiş ve yenilenmiştir. Depolar, laboratuvarlar ve ofisler için ayrılan tüm alanlar genişletilmiştir.
2003
NOVACHEM S.P.A.nin GRUBA KATILMASI
A.chi.tex S.r.l. şirket satın alımlarıyla know-how oluşturmaya ve bu şekilde büyümeye karar verir. Novachem S.p.A.'nın yardımcılar ve kimyasallar bölümünü satın alır.
2005
SICOLOR SARL nin GRUBA KATILMASI
A.chi.Tex, tekstil yardımcı kimyasalları ve pigmentlerinin yanı sıra kağıt endüstrisi için boyaların satışında uzmanlaşmış Fransız Sicolor S.a.r.l şirketini satın alır. Şirket, 2018 itibariyle Achitex Minerva France S.A.S.U. adını alır.
2006
MINERVA SPA ile BİRLEŞME VE GLOBALLEŞME
A.chi.tex S.r.l., Minerva S.p.A şirketini satın alarak, İspanya (Minerva Color SL, 2013'ten beri Achitex Minerva S.L.), Portekiz (Minercor Corantes Texteis de Portugal Lda, 2014'ten beri Achitex Minerva Portugal) ve Güney Amerika'daki (Kolombiya ve Brezilya) şubelerini de bünyesine katar ve böylece Grup doğar.
2006
ALPHA COLOR DUE S.R.L. GRUBA KATILMASI
Tekstil ve kağıt endüstrisi için direkt boyalardan reaktif boyalara ve VAT boyalara kadar her türlü boyar maddenin distribütörlüğünde lider olan Alpha Color Due S.r.l. yi satın alınır.
2008
TESİSLEŞME
20.000 m2'nin üzerinde kapalı alan ile son nesil ekipmanlar, depolar, ofisler ve 1.200 m2'lik Ar-Ge ve kalite laboratuvarlarına sahip yeni bina inşa edilir
2010
ACHITEX MINERVA S.P.A.
1 Ocak 2010 tarihinde, Achitex operasyonun Minerva'ya devredilmesiyle, Minerva S.p.A.'nın şirket adı Achitex Minerva S.p.A. ve merkezi Vaiano Cremasco olarak değişir.
2011
LAMBERTI S.P.A. TEKSTİL BÖLÜMÜNÜN GRUBA KATILMASI
Lamberti SPA'nın EMEA pazarlarındaki tekstil bölümü satın alınır. Türkiye'de Achitex Minerva Kimya Ltd Sti ve Güney Afrika'da Achitex Minerva Chemical (Pty) Ltd. kurulur.
2017
PTH MIKRONET S.A.nın GRUBA KATILMASI
Grup, 1990 yılından beri tekstil endüstrisi ürünleri satan Łód´z merkezli Polonyalı PTH MIKRONET S.A.'nın satın alınması sayesinde büyümeye devam eder. PTH MIKRONET S.A, Achitex Minerva Polska SP adını alır.
2019
ACHITEX MINERVA COLOMBIA LTD
Minerva Color Colombiana LTDA şirketinin kurumsal varlıklarının satın alınmasıyla 1 Temmuz 2019'da Achitex Minerva Colombia Ltd kurulur. Şirket, tekstil baskı ürünleri, pigmentler ve tekstil yardımcı kimyasallarının üreticisi ve tedarikçisi olarak yerel ve komşu pazarlarda öncü rol oynamaktadır.
2021...
SÜRDÜRÜLEBİLİR BİR GELECEĞE DOĞRU
Achitex Minerva Grup, bilgi birikimini, uluslararası kimliğini ve varlıklarını büyütmek amacıyla, vizyoner ve çevreci bir yaklaşımla yatırımlarına devam ediyor! Bizi izlemeye devam edin!