ÇEVRECİLİK

Achitex Minerva, ekonomik büyümenin, gelecek nesiller için çevre ve doğal kaynakların korunması ile birlikte yürütülmesi gerektiği bilinciyle hareket etmektedir. Bu nedenle çalışanları, tedarikçileri ve müşterileri sürdürülebilirlik politikasına dahil ederek onları refah bir geleceğin kilit oyuncuları haline getirmektedir.

Yalnızca uluslararası çevre ve güvenlik mevzuatına uymakla kalmayıp, aynı zamanda yasal zorunluluğu olmayan standartlara da uyum sağlanmakta; eko-uyumlu ve ekotoksikolojik özelliklere sahip yenilikçi ürün, süreç ve tesisler teşvik edilerek yatırım yapılmaktadır.

ISO 9001:2015 Kalite Sistemi ve ISO 45001:2018 İş Sağlığı ve Güvenliği ile birlikte ISO 14001:2015 Çevre Sertifikası, Grubun bu alanlardaki sürekli taahhüdünü göstermektedir.


Kullanılan enerjinin bir kısmı yenilenebilir kaynaklardan elde edilir.

500 kw fotovoltaik güneş enerjisi sistemi (kendi ürettiği enerjinin %29'u karşılanmaktadır.)

2008 yılında inşa edilen tesis binamızın yanına 10.000 m2lik ağaçlandırma yapılmıştır.

Çevresel etkiyi azaltmak için ürünler sürekli yeniden formüle edilir.

Endüstriyel atıklar için Fenton ileri arıtma tesisi bulunur

Fabrika iç ve dış aydınlatmanın tamamı LED ışıklar ile yapılır.

ARAŞTIRMA VE GELİŞTİRME

Ar-Ge, kalite kontrol laboratuvarları ve müşteri hizmetleri ekibi, pazarın taleplerine mükemmel seviyede cevap verirken, tüm şirket içi üretim süreçlerinin titiz kontrolü ile yüksek kalitede, standart, güvenilir endüstriyel ürünler üretilmesi sağlanır.

Achitex Minerva, müşterilerinin hazırlık, üretim süreçlerinde en iyi performansı elde edebilmeleri için analiz ve uygulama süreçlerinde son teknoloji ekipman yatırımlarıyla, yenilikçi çözümler ve formülasyonlar sunarak müşterilerine değer katar.